RC Frýdek-Místek a Kopřivnice - Věda v praxi lékařů a výuce studentů medicíny (26. 1. 2021, 19:00)

Setkání online

https://1url.cz/@meeting

Přednáška

Prof. MUDr. David Školoudík,Ph.D., proděkan lékařské fakulty pro vědu a výzkum, Ostravská univerzita: Digitalizace, vývoj umělé inteligence, a využití virtuální reality v medicíně a výuce studentů medicíny.

Program

MUDr. David Školoudík (1972) je lékař, vědec a pedagog pocházející z Havířova. V roce 2004 se stal Docentem a v roce 2014 akademickým Profesorem. Po studiích na Lékařské fakultě v Olomouci se v r. 1999 stal pedagogem na VOŠ zdravotnické v Ostravě, následně v letech  2005-2013 působil na Zdravotně sociální fakultě Ostravské univerzity, odkud z funkce přednosty Ústavu kraniofaciálních oborů odešel v r. 2013  na Fakultu zdravotnických věd UP v Olomouci, kde se vzápětí stal proděkanem. Letos se vrátil zpět do Ostravy (kde trvale bydlí)  a stal se proděkanem pro vědu a výzkum na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Je to mladý vědec zapojený v mnoha mezinárodních lékařských a zdravotních organizacích a dostalo se již mu mnoha ocenění za vědeckou činnost nejen v ČR. Stal se významnou posilou pro vědu a vzdělávání na Ostravsku. Osobností původem z Havířova není jen David "Pasta" ale i David Školoudík.

Program:

1) Zahájení schůzky + Pozitivní zprávy a pěkné zážitky
2) Prezentace a beseda s profesorem Školoudíkem
3) Klubové záležitosti:
     - zprávy z boardu
     - příští program klubových schůzek
4) Závěrečný diskurz (slovo dokola)
Předpokládané ukončení do 21:00 hodin

 

 

Zápis

Prof. David Školoudík, proděkan lékařské fakulty na Ostravské univerzitě prezentoval velmi zajímavou přednášku na téma "Využití technického pokroku,kybernetiky a virtuální reality v medicíně". Hovořil o limitech, cílech a budoucnosti v této oblasti, kdy významnou roli hraje informatika a kvalita zpracování velkého množství dat. Zaměřuje se zejména na dvě oblasti: 1. arterosklerózu (kornacení tepen - infarkt a mozková příhoda) a 2. neurodegenerativní onemocnění (zejména Alzheimrova demence a Parkinsonova choroba). Využití telemedicíny, algoritmů, robotů, umělé inteligence, virtuální reality a úprava genetické informace  jsou budoucností moderní medicíny a zkvalitnění prevence.